Menu
Sepetim

Hafif Vinç Sistemleri

BKB ve ALUBKB Profil Sistemleri BM Makina tarafından üretimi tamamıyla TÜRKİYE’de yapılan yük taşıyıcı özel profil sistemleridir. C formunda olan bu profiller özel soğuk çekme yöntemi ile alaşımlı çelikten ve alüminyumdan imal edilmektedir.

Genel çalışma prensibi ile manuel olarak ( elle çekmeli ) yüklerin rahatlıkla taşınmasını sağlamaktadır.

X-Y hareket yönünde çalışan özel rulmanlı arabaları ile operatöre dengeli, hassas ve kontrollü çalışma olanağı sağlar. Düşük ölü mesafeye sahip olması nedeni ile fabrika ve atölye içi dar alanlarda yüksek performans sağlamaktadır. Kullanım yerine göre çok çeşitli adaptasyon parçası bulunmaktadır. Bu sayede modüler yapıya sahip olmakta ve kolay montaj özelliği kazanmaktadır. İstenirse son kullanıcı montajı kendisi de yapabilmektedir. BKB, ALUBKB Profiller çeşitli vinç sistemlerinde kullanılmaktadır.

Genel Kullanım Alanları:
     Montaj Hatları
     Tekil Montaj Alanları
     Bakım Vinçleri
     Tezgah Üzeri Vinçler
     Hammadde Besleme Vinçleri

Fabrika ve atölye içi Hafif Vinç Sistemleri, sürekli üretim hatlarında montaj kolaylığı sağladığından dolayı özellikle Otomotiv sektöründe, Bebek & Hijyenik Bez sektöründe, Otomotiv yan sanayiinde, Beyaz Eşya sektöründe, Hareketli Kapı sistemlerinde, Depolama sektöründe yoğun olarak kullanılmaktadır.